Puerto del Rosario
Nowoczesne misteczko portowe, założone w XIX w. stolicą wyspy stało sie w 1860 roku na skutek wzrastającego znaczenia tutejszego portu. Miejscem godnym polecenia jest Casa Museo de Unamundo, muzeum filozofa Miguela de Unamuno wygnanego z hiszpanii i zesłanego na wyspe za dyktatury Prima de Rivery, w odległości 40 min drogi pieszo na południe od miasteczka godna uwagi piękna plaża Playa Blanca.

Playa de Sotavento de Jandia
Długa naturalna plaża w południowej części wyspy (wzdłóż drogi FV-2) znana z silnych wiatrów, kilometry białego bardzo drobnego piasku, który na styku z oceanem tworzy piękne „turkusowe oazy”. Corocznie w lipcu odbywają sie tu międzynarodowe zawody zaliczane do „Windsurf World Cup”.

Corralejo
Małe misteczko na północy wyspy, na wprost malutkiej wyspeki Isla de Lobos, siłą napedową tego miejsca jest turystyka, wraz z Morro Jable na południu stanowią najważniejsze ośrodki wypoczynku turystów spraginonych słońca. Większość wakacyjnych apartamentów to niskie budynki a centrum miasta podobne jest do skromnej wioski rybackiej. O uroku Corralejos stanowią śnieżnobiałe piaski wydm po południowej stronie miejscowości należące do Parku Krajobrazowego „Parque Natural de Corralejo”.

La Oliva
nie mianowana stolica wyspy ciągle nosi ślady dawnej świetności. Centralym punktem miasta jest czarna bazaltowa dzwonnnica XVIII wiecznego kościoła – Iglesia de Nuestra Seniora de La Candelaria, na południu jest XVIII wieczny budynek tzw „Twierdza Półkowników” – Casa de Los Coroneles

Isla de Lobos
Wysepka o powierzchi 4,4 km. kwadratowych leżąca w niewielkiej odległości od północnego skraju Fuerteventury, nosząca nazwe dawnych jej mieszkańców czyli Lwów Morskich. Najłatwiej dostać sie tu promem z Corralejo.

Morro Jable
Morro Jable wraz z Corralejo tworzą najważniejsze ośrodki wypoczynku turystów spraginonych słońca, to tu znajdują się eksluzywne sklepy i urokliwe hotele. Wraz z plażą „Playa del Mattoral” stanowią idealne miejsce do wypoczynku.

Antigua
Osada w głębi wyspy z jednym z najstarszych kościołów z XVIII – Nuestra Seniora de Antigua, z ciekawym ołtarzem, niecały kilometr na północ znajduje się „Molino de Antigua” – całkowicie odnowiony wiatrak z malowniczym obejściem i roślinnością typową dla wysp Kanaryjskich. W niewielkiej odległości na północ znajduje się La Ampuyeta z XVII wieczną kaplicą „Ermita de San pedro de Alcantara” wybudowana przez francuzów z ręcznymi malowidłami ściennymi.

Betancuria
Miejscowość w środkowej części wyspy założona przez Jeana de Bethencourta w 1405 roku nosząca napoczątku jego imie a potem zminiono jej brzmienie na Betancuria. Największy rozwój tego miasteczka przypadł na XV w za sprawą franciszkanów, było stolicą wyspy aż do 1834 roku. Często grabione i niszczone przez europejskich i marokańskich piratów. Na północ od miasteczka – kilka kilometrów, znajduje się przepiękny punkt widokowy z którego roztacza się imponująca panorama okolicy.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia nowej strony internetowej www.nieruchomoscifuerteventura.pl

Reklamy