Zachęcamy wszystkich do inwestowania wolnych środków w nieruchomości na Teneryfie-Wyspie Szczęśliwej.
Teneryfa jest jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych świata. Turystyka wytwarza około 60% PKB tej wyspy. W 2005 roku na Wyspy Kanaryjskie przybyło 9 276 963 turystów, z czego około 1/3 (3 442 787) przybyło na Teneryfę. Według sprawozdania Kanaryjskiego Centrum Statystycznego (ISTAC) najwięcej turystów pochodziło z Wielkiej Brytanii na drugim miejscu są turyści z Niemiec, później Belgii, Holandii, Szwecji, Finlandii, Danii, Norwegii, Włoch, Francji, Austrii, Irlandii i Szwajcarii. Teneryfa należy do tych nielicznych ośrodków turystycznych świata, w których sezon trwa cały rok.
Teneryfa rządzi się innymi prawami niż kraje europejskie na stałym lądzie.Kryzys w jakimś tam stopniu dotyka wszystkich,jednakże inwestycje na Teneryfie rozwijają się w dużym tempie.Jest mało takich miejsc na świecie gdzie można cieszyc się pogodą przez 12 miesięcy,co za tym idzie przychód z wynajmowanego apartamentu czy kilku wzrasta dużo bardziej niż w innych popularnych miejscach.Rząd kanaryjski który zdaje sobie sprawę z położenia geograficznego wysp utworzył w 2000 roku Specjalną Strefę Ekonomiczną – ZEC w celu tworzenia nowych miejsc pracy i rozwoju innych gałęzi gospodarczych niż tylko turystyka.
Zasada działania jest prosta, wszystkie firmy nowo powstałe działające w strefie płacą tylko 5 % podatku dochodowego od przedsiębiorstw Warunki:
– 1 inwestycja w kwocie minimum 100 tys euro w 2 lata od momentu powstania firmy
– 2 stworzenie minimum 3 lub 5 (w zależnosci od wyspy) nowych miejsc pracy w ciągu 6 mc od daty powstania firmy
w założeniu że spółki w Polsce płacą 19 % więc od kwoty np 1 miliona euro dochodu rocznego daje to 14 % oszczędnosci w tym przypadku 140 tys euro różnicy !!
Dlatego też w strefie działa sporo firm projektowych, informatycznych i tzw call center
rejestracja firmy w ZEC…biznes na teneryfie

Reklamy